www.mehdiboroumandi.com

برومندی مدارس عربستان به نام اسلام تروریست تکفیری تربیت می کنند/ریاض جبهه النصره را به موشک های تاو مجهز کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم پیمانی عربستان و رژیم صهیونیستی که مایل به ایجاد درگیری در کشورهای اسلامی هستند را نباید نادیده بگیریم، گفت: مدارس عربستان به نام اسلام تروریست تکفیری تربیت می کنند.

 محمد مهدی برومندی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه حمایت داعش توسط برخی کشورها در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: این گروه تروریستی در حال حاضر نفت استخراج می کنند و آن را صادر می کنند، سوال این است که چه کشورهایی این نفت را می خرند و داعش پول نفت را چگونه دریافت می کند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین جبهه النصره موشک های تاو به تعداد فراوان در اختیار دارد، موشک یک اسلحه معمولی نیست که تهیه آن به راحتی ممکن باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگاه آمریکایی ها به مسئله تروریست و مسائل خاور میانه کاملا استراتژیک و حول محور منافع آن ها است.

برومندی متذکر شد: سیاست کلانی توسط آمریکا و صهیونیست ها در درون جهان اسلام دنبال شد و سعی شان این بود که درگیری ها و جنگ را به درون کشورهای اسلامی بیاورند.

وی افزود: هدف آن ها این بود کشورهای اسلامی به جای اتحاد حول محور فلسطین و دشمنی همه کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی، کشورهای اسلامی با یکدیگر درگیر شوند.

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان وپاسارگاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ریشه این درگیری ها در عربستان سعودی و ناشی از تفکر وهابیت است که در آن جا وجود دارد.

وی افزود: با هر جنگی که در منطقه خاور میانه رخ داده یک گروه تروریستی شکل گرفته است. برای مثال در افغانستان بعد از آن جنگ ها طالبان به وجود آمده و در سوریه و عراق نیز این گروه های تروریستی ایجاد شده اند.

برومندی بیان کرد: دنیا در جهت مبارزه با تروریسم باید متوجه شود که چه کشوری در مدراس به صورت کاملا منظم به نام اسلام در حال آموزش گروه های تکفیری و تروریستی است، این کشور جز عربستان سعودی نیست که همواره در حال تولید تروریست است.

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همواره جمهوری اسلامی ایران در خط اول مبارزه با تروریسم و داعش بوده و در عراق با حضور خود مردم عراق، داعش تضعیف شده که این تضعیف داعش در سوریه نیز قابل رویت است.

وی افزود: ما نباید این را پایان عملیات ها و تفکر تروریستی بدانیم، زیرا ممکن است با نام های دیگری این گروه های بازهم تولید شوند و به عرصه بین المللی بیایند، بلکه باید ریشه تفکر تروریستی خشکانده شود. عربستان سعودی مرکز تولید تفکر تروریست پروری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هم پیمانی عربستان و رژیم صهیونیستی که مایل به ایجاد درگیری در کشورهای اسلامی هستند را نباید نادیده بگیریم و تحرکات اخیر و پیوندهایی که بین ریاض و تل آویو انجام شده، به رهبری آمریکا انجام می شود