برومندی: آمریکا تنها یکی از خریداران آب سنگین ایران است/ ورود ایران به بازار تجارت جهانی محصولات هسته‌ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر مبنای آنکه در توافقنامه برجام آمریکا یکی از خریداران آب سنگین ایران است، گفت: در ادامه نیز ممکن است ما در زمینه محصولات هسته ای تجارت هایی را انجام دهیم.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٤/٢٣ -  ١٦:٤٧

محمدمهدی برومندی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه در دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران هیچ شکی وجود ندارد، اظهار داشت: جای پای آمریکایی ها که خود را یکی از قدرت های بزرگ می دانند در بسیاری از حوادث پیش از انقلاب ایران مشاهده می شود.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا در منطقه ای که 65 درصد انرژی جهان در آن نهفته به دنبال تامین منافع خود است و با سیاست های رئالیستی آمریکا در منطقه‌ی مهم خاور میانه، این منطقه به محیطی بی ثبات استراتژیکی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کودتای 28 مرداد و جنگ تحمیلی از جمله مسائلی است که کشورهای بیگانه ای که در منطقه خاور میانه حاضر هستند بر علیه ایران اقداماتی را انجام داده اند.

برومندی متذکر شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ایالات متحده آمریکا دائما به دنبال توطئه در کشور بوده است.

وی افزود: موضوع هسته ای جمهوری اسلامی به عنوان یک موضوع مهم همواره از سوی آمریکایی ها پیگیری شده است و اقدامات ایران در زمینه هسته ای با نظامات بین الملل و قوانین منطبق بوده است ولی ما چون در دنیایی زندگی می کنیم که کسی به این مسائل اصلا اهمیت نمی دهد، موانعی بر سر راه ما قرار داده شد.

برومندی تصریح کرد: آمریکایی ها سال ها جمهوری اسلامی را به بهانه های مختلف و مخصوصا در قضیه هسته ای به دروغ متهم می‌کردند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها ادعاهای بی اساسی را در خصوص برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران مطرح می کردند ولی نتیجه همه نظارت های بین المللی بر خلاف این ادعاها را نشان می داد.

وی افزود: در مذاکرت ایران با 1+5 حقانیت جمهوری اسلامی ایران، کاملا مشخص شد و ما در قالب برجام یک توافق بین‌المللی را انجام داده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر مبنای آن توافقنامه برجام فروش آب سنگین در دستور کار ما قرار دارد و آمریکا نیز به عنوان یکی از خریداران، آب سنگین ایران را می‌خواهد، گفت: در ادامه نیز ممکن است ما در زمینه محصولات هسته ای تجارت هایی را انجام دهیم

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا