نماینده مردم پاسارگاد در گفتگو با طنین پاسارگاد: عملکرد وزارت امور خارجه در مورد فاجعه منا قابل قبول است/دلیلی برای استیضاح وزیر امور خارجه وجود ندارد

نماینده مردم پاسارگاد در مجلس گفت:بنده عملکرد وزارت امور خارجه ودولت را در این زمینه خوب و فعال دیده ام و دلیلی برای استیضاح وزیر امور خارجه آقای ظریف،در این زمینه نمی بینم چرا که هم دولت و هم وزارت امور خارجه پیگیری ها و وظایف خود را انجام داده ا ند.
نسخه چاپی  ١٣٩٤/٠٧/١١ -  ١٥:٣١

محمد مهدی برومندی  نماینده مردم پاسارگاد در مجلس در گفتگو با طنین پاسارگاد اظهار داشت:علت حادثه غم بار و تلخ کشته شدن جمعی از حجاج در سرزمین منا، بی تدبیری وبی لیاقتی حکام آل سعود است.

نماینده مردم پاسارگاد در مجلس افزود:پادشاهان آل سعود و دولت عربستان بسیار سرکش و نالایق در مدیریت کنگره عظیم حج هستند.

وی افزود: کشورهای اسلامی با توجه به حوادث پیش آمده باید مدیریت حج را در دست بگیرند تا اینچنین مسائلی پیش نیاید.

برومندی ادامه داد:همانطور که مقام معظم رهبری تذکری جدی، به موقع و البته کار ساز به دولت عربستان دادند، نباید از این فاجعه به راحتی گذشت وبه جای اینکه عربستان در کشورهای دیگر مانند یمن مداخله کند وخون مردم مظلوم این کشور  را به ناحق بریزد در مدیریت کشور خودش وقت بیشتری بگذارد تا اینچنین مسائلی پیش نیاید.

وی گفت:همه ارکان نظام از جمله رئیس جمهور در این زمینه پیگیر هایی داشته و به همین دلیل رئیس جمهور  سفر خود را در نیویورک ناتمام گذاشتند و به کشور برای پیگیری این موضوع برگشتند.

وی ادامه داد:رفتن دوتن از وزیران به عربستان و حضور اقای قشقاوی در آن کشور خود دلیلی بر پیگیری های وزارت امور خارجه ودولت ایران است.

برومندی اضافه کرد:مطمئنا مجلس در یک جلسه علنی یا غیر علنی از مسئولان وزارت ارشاد،سازمان حج و وزارت امور خارجه توضیحاتی را خواستار خواهد شد و بنده نیز به عنوان یک نماینده پیگیر این گونه مطالبات خواهم بود.

وی بیان داشت:بنده عملکرد وزارت امور خارجه ودولت را در این زمینه خوب و فعال دیده ام و دلیلی برای استیضاح وزیر امور خارجه  آقای ظریف،در این زمینه نمی بینم چرا که هم دولت و هم وزارت امور خارجه پیگیری ها و وظایف خود را انجام  داده ا ند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا