توضیحات نماینده مردم مرودشت پیرامون فرمانداری ویژه شهرستان مرودشت +اسناد

نسخه چاپی  ١٣٩٢/٠٥/١٧ -  ١:١

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز شهرستان مرودشت
 با توجه به اتفاقات روزهای اخیر و برخی تصمیم های هیات محترم دولت در کشور و بویژه در استان فارس و با عنایت به درج مطالبی در سایت خوشه مرودشت و سایت ندای مرودشت لازم دانستم مطالبی را برای آگاهی مردم عزیز بیان نمایم.
 
همانگونه که مستحضرید در آخرین جلسه هیات محترم دولت در مشهد مقدس فرمانداری های پنج شهرستان کشور از جمله فسا و جهرم از استان فارس به فرمانداری ویژه ارتقا یافت که موجب خرسندی مردم استان فارس بویژه شهرستان های مذکور گردید.

از سوی دیگر این سوال برای مردم عزیز شهرستان مرودشت که استحقاق و انتظار ارتقا فرمانداری شهرستان به فرمانداری ویژه را دارند بوجود آمد که چرا دومین شهرستان پرجمعیت استان فارس مورد تصویب قرار نگرفته است که لازم است نکاتی را عرض نمایم.

ابتدا باید عرض نمایم هیات محترم دولت طی مصوبه شماره 72759/ت 37954ه مورخه 1386/5/9 مجوز ارتقا برخی از فرمانداری های کشور را به فرمانداری ویژه به منظور ارائه خدمات مناسب را صادر نمود که شهرستان هایی که دارای شرایط سه گانه ذیل باشند، قابلیت ارتقا به فرمانداری ویژه را دارند.
جمعیت شهرستان بیش از 250 هزار نفر باشد.
جمعیت مرکز شهرستان بیش از 125 هزار نفر باشد.
مسافت بین مرکز شهرستان و مرکز استان بیش از 125 کیلومتر باشد.
و در تبصره ذیل این مصوبه اعلام نمود هر شهرستان که دو شرط از شرایط سه گانه را داشته باشد با تصویب هیات محترم دولت به فرمانداری ویژه ارتقا می یابد که شهرستان مرودشت استحقاق این ارتقا را به لحاظ قانونی داشته است.
 
مجددا هیات محترم وزیران طی مصوبه شماره 84544/ت 37954ه شاخص های سه گانه را به پنچ شاخص افزایش می دهد و دو شرط قدمت فرمانداری شهرستان و مساحت شهرستان را اضافه می نماید. که باید قدمت فرمانداری بالای پنجاه سال و مساحت شهرستان بیش از 10000کیلومتر مربع باشد که شهرستان های مشمول باید حدقال 3الی 4شرط را دارا باشند.

اینجانب به محض آغاز نمایندگی مردم در خانه ملت موضوع ارتقا فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه را به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری خود آغاز نمودم و ضمن اخذ دستور کتبی از رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور و وزیر کشور مراحل تکمیل پرونده و ارسال به هیات محترم دولت را پیگیری نمودم که به دلیل ترافیک بالای موضوعات قابل طرح در هیئت دولت، طرح این موضوع مستلزم زمان می باشد.
 
 البته ذکر این نکته را ضروری می دانم که متاسفانه شهرستان مرودشت فقط 2شاخص از 5شاخص یعنی 1-جمعیت 307هزار نفری 2- جمعیت مرکز شهرستان 138هزار نفر را دارا می باشد. و متاسفانه قدمت فرمانداری شهرستان 38سال یعنی تاریخ افتتاح فرمانداری مرودشت سال 1354می باشد که کمتر از 50سال می باشد.

مساحت شهرستان 3800کیلومتر مربع و یعنی کمتر از 10000کیلومتر مربع می باشد و فاصله شهرستان تا مرکز استان 45کیلومتر می باشد و شرایط برای شهرستان مرودشت بسیار سخت می باشد که اینجانب ظرفیت شهرستان که شامل: پرداخت مالیات توسط مردم مرودشت که برابر و یا بیش از چند استان می باشد. قابلیت های توریستی و گردشگری، قابلیت های کشاورزی و صنعتی و خدماتی و اعتبار بالای ارزشی و ایثارگری شهرستان را مطرح نموده و با این استدلال که فاصله آخرین نقطه شهرستان تا مرکز استان 170کیلومتر می باشد موضوع را پیگیری نمودم و الحمدالله ارتقا فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه در نوبت رسیدگی در هیئت دولت می باشد.

و اما اینکه چرا شهرستان های جهرم و فسا به فرمانداری ویژه ارتقا یافته است باید نکاتی را عرض نمایم:

اول: شهرستان های مذکور سه الی چهار شرط از شرایط از جمله فاصله تا مرکز استان، قدمت فرمانداری بالای پنجاه سال و جمعیت را دارا بودند.

دوم:برادر گرامی جناب آقای دکتر رضایی نماینده محترم جهرم ششمین سال نمایندگی در دوره دوم را تجربه می کند و پس از سالهای پیگیری اینک موفق به اخذ مصوبه از هیئت محترم دولت شده است.

سوم:برادر گرامی جناب آقای دکتر دوگانی نماینده محترم فسا دهمین سال نمایندگی خود در دوره سوم را تجربه می نماید و پس از سالها پیگیری موفق به اخذ مصوبه هیات محترم دولت شده است.

چهارم: اینجانب در آغاز دومین سال نمایندگی هستم و پرونده مرودشت هم در نوبت طرح دولت می باشد.
 
گرچه دولت عوض شده است و باید پیگیری های جدیدی انجام گیرد که در اولین جلسه با معاون اول رییس جمهور در دومین روز انتصاب ایشان در ملاقات حضوری موضوع را پیگیری نموده ام.
 
 ذکر این نکته را ضروری می دانم که شهرستان جهرم و فسا در همه سالهایی که به قول عزیزان سایت خوشه مرودشت ما خواب بوده ایم دانشگاه علوم پزشکی، چندین بیمارستان، ورزشگاه و نظایر آنها را مجوز گرفته و افتتاح نموده اند و ما اینک در آغاز راه هستیم.
 
و در پایان ضمن سپاس از همه مردم عزیز شهرستان که افتخار خدمت گزاری آنها را دارم برای همگان بویژه اصحاب رسانه آرزوی توفیق دارم و این قضاوت را که در چه زمانی مرودشت در خواب خرگوشی بوده است را به مردم عزیز واگذار می نمایم.
خادم ملت مرودشت
محمد مهدی برومندی

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا