14 بند از طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه‌های روغنی تصویب شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در رابطه با جزئیات جلسه کمیسیون گفت: نمایندگان مجلس طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه‌های روغنی، زیتون و پنبه را بررسی و 14 بند آن را تصویب کردند.
نسخه چاپی  ١٣٩٣/٠٢/١٢ -  ١٤:٢٨

محمد مهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در رابطه با جزئیات جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: در جلسه امروز طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه‌های روغنی، زیتون و پنبه در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجاندر مجلس شورای اسلامی در رابطه با دلایل ارایه این طرح افزود: اکنون حدود 90 درصد از روغن مورد استفاده کشور وارداتی بوده و باعث شده که ما با مشکل تولید دانه های روغنی و روغن مواجه باشیم، از این رو طرحی در راستای حمایت از تولید به ویژه در جهت تولید مواد غذایی از سوی نمایندگان تهیه شد.

وی تصریح کرد: با تصویب این طرح به طور قطع می توان از ظرفیت های داخلی برای تامین روغن مورد نیاز استفاده کرد، به همین منظور طرح ذکر شده در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و امروز هم کلیات و مفادی از آن توسط همکاران تصویب شد.

وی ادامه داد: در جلسه آینده نیز سایر بندها مورد بررسی قرار می گیرد تا پس از تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارسال شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان داشت: امروز 14 بند از این طرح به تصویب رسید که مهمترین آنها شامل اعضا، سرمایه و حدود اختیارات صندوق بود و امیدواریم که در جلسه آینده سایر بندها هم بررسی شوند.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس در رابطه با ادامه بررسی طرح نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالابهای کشور که در دستور کار جلسه امروز قرار داشت نیز گفت: این طرح در دستور کار کمیسیون قرار دارد و مقرر بود که امروز هم بررسی آن ادامه داشته باشد، اما به دلیل اهمیت طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه و کشت دانه‌های روغنی، بررسی طرح نجات تالابها به جلسات آینده موکول شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا