آغاز بررسی طرح نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالابها

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از آغاز بررسی طرح نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالابها در این کمیسیون خبر داد.
نسخه چاپی  ١٣٩٣/٠٢/١٢ -  ١٤:٢٦

محمد مهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در ارتباط با جزئیات جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بیان داشت: با توجه به اینکه در راستای تحقق اصل 50 قانون اساسی باید برای حفاظت، احیا و بهره برداری صحیح و پایدار از تالاب های کشور و حفظ آنها یک قانون کارآمد و بروزی وجود داشته باشد، در جلسه امروز کمیسیون، طرح پیشنهادی نجات و احیاء دریاچه‌ها و تالابهای کشورمورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم مرودشتَ ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات این طرح از سوی اعضای کمیسیون افزود: امروز چهار ماده از مجموع 27 ماده این طرح با اصلاحاتی به تصویب رسید و امیدواریم که در جلسات هفته آینده ادامه این طرح در کمیسیون بررسی و تصویب شود.

وی در رابطه با ماده های تصویب شده بیان داشت: در ماده یک این طرح تاکید شده تا ابتدا تالاب هایی که در شرایط بحرانی هستند مورد توجه قرار گیرند.

وی ادامه داد: ماده 2  نیز بیشتر تعاریف و اصلاحات را مد نظر قرار داده و دست اندرکاران و ذینفعان را مشخص می کند.

برومندی افزود: ماده 3 نیز سازمان حفاظت از محیط زیست را مکلف می کند تا با مشارکت تمام ذینفعان برنامه ملی حفاظت و بهره برداری از تالاب های کشور را ظرف مدت یک سال تهیه و به تصویب هیات وزیران برساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: همچنین در ماده 4 تاکید شده که سازمان حفاظت از محیط زیست مکلف است ظرف مدت حداکثر 2 سال نسبت به تهیه برنامه مدیریت به هم پیوسته هر تالاب در قالب برنامه ملی حفاظت، احیا و پایداری تالاب های کشور اقدام و آن را به تصویب شورای عالی حفاظت از محیط زیست کشور برساند.

نماینده مردم مرودشت ارسنجان و پاسارگاد در مجلس همچنین درباره لایحه تصویب پروتکل حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی ناشی از منابع طبیعی و فعالیتهای مستقر در خشکی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط ‌زیست دریایی دریای خزرکه به کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی ارسال شده گفت: کلیات این طرح در کمیسیون به تصویب رسید و جزئیات آن نیز در جلسات آینده مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا