اوباما:داعش 40درصد از تصرفاتش در عراق را از دست داده است

نسخه چاپی  ١٣٩٤/٠٩/٢٤ -  ٨:٥٥

اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت لازم است کشورهای عضو "ائتلاف ضد داعش" تلاش بیشتری برای مبارزه با این گروه انجام دهند.

 اوباما دوشنبه ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) در سخنانی در محل وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که اشتون کارتر وزیر دفاع، امروز راهی خاورمیانه است تا از اعضای این ائتلاف بخواهد تلاش های خود را افزایش بدهند.

"ائتلاف ضد داعش"، از ۶۵ کشور متحد آمریکا از جمله عربستان، ترکیه، امارات متحده عربی و قطر تشکیل شده است. بسیاری از ناظران معتقدند که برخی از اعضای این ائتلاف، تاکنون اقدامات مشخصی علیه گروه موسوم به داعش انجام نداده اند.

باراک اوباما در بخشی از سخنرانی امروز خود گفت که در مقابله با داعش در عراق و سوریه پیشرفت های زیادی به دست آمده اما لازم است که سرعت اقداماتی که علیه این گروه انجام می شود افزایش یابد.

رئیس جمهور آمریکا به عنوان نمونه ای از دستاوردهای به دست آمده در مقابله با داعش گفت که این گروه در عراق، ۴۰ درصد زمین هایی که در اختیار داشته را از دست داده است.

باراک اوباما همچنین با خواندن فهرستی از فرماندهان داعش که تاکنون کشته شده اند، گفت که بقیه فرماندهان این گروه در نوبت های بعدی قرار دارند.

اوباما چند هفته پیش هم در سخنانی گفته بود که آمریکا و متحدانش رهبران و تامین‌کنندگان مالی این گروه را از بین خواهند برد.

اوباما در آن سخنرانی، افزوده بود اگر تمرکز حملات روسیه در خاک سوریه مواضع داعش باشد، اقدامات نظامی مسکو می‌تواند به مقابله با داعش کمک کند.

روسیه و دیگر منتقدان سیاست های منطقه ای آمریکا، اعضای "ائتلاف ضد داعش" را متهم می کنند که در مقابله با گروه موسوم به داعش جدی نیستند و اولویت اصلی آنها، سرنگونی دولت سوریه است.

این منتقدان، بعضی از اعضای ائتلاف ضد داعش را نیز متهم به همکاری با این گروه می دانند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا